fbpx
+48 692 473 024 [email protected]

To jest moje życzenie dla Ciebie nie tylko na rok 2022….. Niby proste, ale wiem, że zarazem bardzo trudne.

Rolom, które pełniłyśmy i tym, w których nadal jesteśmy dajemy tyle ważności i uwagi, że często zatracamy siebie, nie mamy już siły, aby zaopiekować się sobą. Bo przecież dzieci jeszcze potrzebują dużo naszej uwagi; bo to duży, bardzo ważny projekt/kontrakt dla firmy; bo nie mam czasu. 

Dlaczego nie dajemy sobie prawa i przestrzeni do bycia Pierwszą dla siebie? Obawiamy się oceny innych, bo to egoistyczne, a może boimy się własnej oceny? 

Przecież ta Pierwsza to ta, która jest najbliżej Ciebie i z Tobą pozostanie do końca życia. To ta, która, jeśli jest w zgodzie ze sobą, lubi i troszczy się o siebie daje najbliższym jeszcze więcej miłości, zrozumienia, życzliwości i cierpliwości. 

A Ty która jesteś w kolejce do siebie? 

Ja Pierwszą bywam coraz częściej, a w momentach, kiedy spadam na niższą pozycję wracam do nauki:                                                                                                                                                                                                                                 

#1 Pytaj siebie

Pytaj siebie w każdej możliwej sytuacji:

 • czy to jest dobre dla mnie? 
 • czy to mi służy? 
 • czy to lubię? 
 • co mi to da? 
 • czy ja chcę powiedzieć to co oczekują inni, czy może chcę inaczej tak aby być bliżej siebie? 
 • czy chcę to zrobić?

#2 Przepraszaj siebie

Przepraszam siebie kiedy skrytykujesz siebie, kiedy sobie dowalisz (typu: „O ja głupia, nie wiedziałam”). Najpierw to skonfrontuj, przeproś, a potem powiedz sobie kilka dobrych słów (nie jedno, minimum trzy!) -aby Twój mózg zapisał pozytywny ślad, przestawił się na widzenie, słyszenie dobrych rzeczy.

#3 Doceniaj siebie

Doceniaj siebie i za tzw. „bzdety” (np. pyszną kolację zrobiłam,) i za wielkie rzeczy. Bo z tych „bzdetów” składa się nasze życie, których nie zauważamy, a ich ilość wpływa na jakość życia. 

#4 Rób sobie frajdę

Rób sobie frajdę codziennie zrób min. 1 rzecz, którą lubisz robić, która sprawia Ci przyjemność, to na co zwykle nie masz czasu (np. książka, film, ulubiona muza). Wtedy pobudzisz pozytywne emocje i poczujesz, że jesteś skuteczna- „robię to, co ja chcę i to na, co mam wpływ”. 

A Ty jaka jesteś? Co robisz? Kiedy czujesz, że jesteś Pierwsza? 

Kilka słów o wdzięczności

Kilka słów o wdzięczności

Wdzięczność działa bez transakcji, bez oczekiwania, bez zapłaty „Jestem WDZIĘCZNA” - ten zwrot coraz częściej słyszymy i używamy, ale czy potrafimy rzeczywiście ją dostrzegać i pielęgnować? Często w natłoku codziennych wydarzeń, wielu stresowych sytuacji zapominamy o...

Małe              kłamstewka

Małe kłamstewka

„…I wiesz co, Ja już k…a nic nie mogę z tym zrobić” - krzyknęła moja Klientka kończąc opowiadać o problemie, z którym przyszła na sesję. I jak się czujesz jak to mówisz?  - spytałam „Jak owieczka w zagrodzie, w której nie ma bramy. Miotam się, szukam, ale nie wiem,...

Jak zatrzymać falę czarnych myśli?

Jak zatrzymać falę czarnych myśli?

To jest jeden z TOP 5 problemów, z którymi klientki przychodzą na sesję. Znasz to? U mnie trwało latami, dzisiaj czasami wraca, ale umiem z nimi…tańczyć 🙂 Nie miałam problemu z zasypianiem, bo najczęściej padałam - nie byłam w stanie obejrzeć filmu, przeczytać strony...

Jaka jest Twoja wiodąca inteligencja?

Jaka jest Twoja wiodąca inteligencja?

Moja historia sprzed kilku lat… Razem z kadrą zarządzającą siedzimy nad biznes planem na kolejny rok finansowy. Jako manager funkcyjny jestem odpowiedzialna za duży obszar w firmie, który ma istotny wpływ na wynik finansowy i...